HAFTA SONU OJESİ 8 - ESSENCE STAMPY KIT - MAYBELLINE COLOR SHOW 652 MOSS

- -

Uzun zamandır ilk kez hafta sonu ojesi yazısı yazıyorum. Essence stampy kiti Temmuzda almıştım nihayet Kasım sonu kullanmak kısmet oldu:)))


Stampy Kitin içinden bir tane kalıp çıkıyor bende ayrı satılanlardan 2 tane daha almıştım. Desenler çok da gönlüme göre olmadığı için her birinde 1-2 tane beğendiğim şekil oldu. 

Siyah mat stamp ojeyi ve beyaz stampy ojeyi de almıştım ve acaba gerek var mı diye düşünmüştüm ki kesinlikle varmış. Normal ojelerle bu şekilleri uygulamak mümkün değil gibi görünüyor.

Bu mini ojeler yoğun biraz lastik gibi yapıları olan ojeler ve sıyırma işlemi yapmak için uygun hazırlanmışlar. Ben burada sadece siyah olanını uyguladım.Harici aldığım dizayn kalıplarından içinde kertenkele kalıbı olanını kullandım.

Uygulamaya başlarken çok kolay diye düşünmüştüm ama öyle olmadı:(

Siyah ojeyi istediğiniz modelin üzerini kaplayacak şekilde sürüyorsunuz kalıba ve aşağıda gördüğünüz aparatla üzerinden geçip fazlasını alıyorsunuz. Geriye sadece şekil kalıyor. Daha doğrusu öyle olması gerekiyor. Ama olmuyor. Bir türlü kertenkeleyi net bir şekilde ojeli bırakmayı başaramadım. 5-6 denemeden sonra şekli elde edebildim.Kertenkelenin üzerinde kalan siyah ojeyi bu silgi görünümlü stampayla bastırarak aldım ve tırnağımın  üzerine bastırarak şekli tırnağıma aktardım. Nihayet:) 


Seti kullanmayı devam etmek için bu minik ojeleri stoklamak lazım herhalde:)


İşte benim kertenkelem:)))

Ben uygulamayı Maybelline Color Show 652 Moss isimli yeşil ojenin üzerine küçük parmağımda uyguladım.


İkinci uygulamayı da işaret parmağımın üzerine martı deseniyle yaptım. Burada ojeyi biraz bozdum.


Moss böyle bir renk:) Siz Essence Stampy Kiti denediniz mi?

Uygulamayı beğendiniz mi?

seregonsworld@gmail.com

11 yorum:

 1. aa ben bunu görmemiştim ya değişikini aldım bulduğumda :) buda hoşmuş güzel yapmışsın güzel günlerde kullan canım.

  YanıtlaSil
 2. Stampy seti bende yaz aylarında almıştım.Bir kez denedim epey vakit harcayıp tekniği çözdüm ama tam bir boş zaman işi olduğunu düşünüyorum.Blogta yazmamıştım bir ara paylaşmak istiyorum ama tekrar denemek zor geliyor nedense :/

  YanıtlaSil
 3. Canım cok tatlı olmuş :) Bende sıyırma apartının ucu plastik olan var ve sıyırma işlemini yapmıyor, bunun metal sanırım. Ben metal birşeyle çaresine baktım önemli olan baskı dislkleri ve baskı aparatı tabi :)

  YanıtlaSil
 4. stampleri çok seviyorum ama hala konu ile ilgili uzmanlaşabilmiş değilim. Yalnız sıyırma aparatını temizlerken asetonsuz birr oje çıkarıcı kullanmayı unutma aseton plastiği eritiyor .Zamanla deforme olan bi rsıyırma aparatı maalesef kullanımı çok zorlaştırır. Kredi kartı vesaite onun kadar kullanışlı değil

  YanıtlaSil
 5. Mamame kokoş, teşekkür ederim:)

  makyaj kelebeği, ben de ilk geldiğinde almıştım ama denememiştim bir türlü. Biraz uğraştıyor doğru:) öpüyorum şeker:)

  YanıtlaSil
 6. miss poine, çok teşekkür ederim:) Evet bunun ucu metal ama baskı diski daha kaliteli olabilirdi. Çünkü kar tanesi şeklini ne yaptıysam çıkartamadım:(

  Elçin, teşekkür ederim:) Söylediğin iyi oldu. Gerçi ben aseton içeren çıkarıcılar kullanmıyorum ama okuyanlar için iyi bir bilgi oldu. Biraz vakit alan bir uğraş. Artık daha canlı bir renk üzerinde tekrar deneyeceğim:)

  YanıtlaSil
 7. siyah üstüne bronz ya da altın rengiyle dene kuzum <3 efsane oluyor;)martı çok tatlıymışşş :))))))

  YanıtlaSil
 8. moss değişik güzel bir renkmiş :)
  tek tek fotoğraflaman iyi olmuş ben daha önce bu uygulamadan hiç denememiştim.

  YanıtlaSil
 9. Selin'cim ben bu yetenekle ancak altın sarısı üzerine siyahla uygulama yaparım:)))) stampy ojeler dışında ojelerle uygulamanın nasıl olacağından emin olamadım:)

  Gülşen'cim, yeşilin tonu gerçekten farklı , alırken acaba tenime yakışır mı diye muallakta kalmıştım. İyi ki almışım:)

  YanıtlaSil
 10. çok güzel olmuş, ben beceremiyorum bir türlü

  YanıtlaSil
 11. Sena, biraz uğraşmak gerekiyor. Deneye deneye yapacağız artık:))

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...