DUPE! - NARS LARGER THAN LIFE LONG WEAR ABBEY ROAD (TURKUAZ) GÖZ KALEMİ- MAYBELLINE MASTER DRAMA CHROMATICS TURQOISE VIBE GÖZ KALEMİ

- -

Bugün benim aldığım günden bu yana neredeyse her gün kullandığım,çok çok sevdiğim bir göz kalemini inceleyeceğim. Ancak bunu yaparken bir taşla iki kuş vurup uygun fiyatlı bir benzerine denk geldiğim yani 'dupe' bir göz kalemini de incelemiş olacağım.

Önce başrole bakalım:)

NARS LARGER THAN LIFE LONG WEAR EYELINER ABBEY ROADAbbey Road metalik bir turkuaz aslında ama gözde ışıl ışıl durmuyor.İçindeki pırıltı sim gibi değil.

Kalıcılığı bana göre çok başarılı. 8 saat gözümde değişmeden duruyor.Topaklanma yapmıyor ve akmıyor.

Nars yapısı ve kaliteli duruşuyla çok başarılı bir göz kalemi.

Ben sadece alt kirpik dibimde kullanıyorum ve çok seviyorum. Turuncu farla birlikteliği muhteşem:)


Görünüm olarak çok hoş. Otomatik bir kalem. Siyah kaliteli tasarımının dışında alt kısmında kalemin rengiyle aynı ton kapak çekildiğinde içinden ucunu istediğiniz sivriliğe getirmenizi sağlayan bir kalemtraş çıkıyor.

Alerjik herhangi bir reaksiyon göstermedi bende.

Bu kalemin tek kötü yanı bana göre, fiyatı:( Gerçekten pahalı:(

0.58 gr. ve yanlış hatırlamıyorsam 68 TL. fiyat etiketi var.


Böyle de muhteşem bir renk:)

Gelelim yan role:) DUPE!

MAYBELLINE MASTER DRAMA CHROMATICS TURQUOISE VIBE 


Maybelline bu kalemleri çıkardığında farklı renkleriyle hoşuma gitmişti ama hep fuşya rengine denk geliyordum.Son indirimde hemde yarı fiyatına turkuaz rengini kapıp eve geldim:)

Maybelline otomatik değil klasik kalemtraşla açılan kalemlerden. 


Adı üstünde turkuaz renkli metalik bir göz kalemi. Renk olarak Nars ile Maybelline arasında çok az bir ton farkı var. Nars daha maviye dönük bir turkuaz, Maybelline ise bir tık daha yeşil gibi. 

 Sağ gözünüze birini ve sol gözünüze diğerini sürseniz biri gelip gözünüzün içine girmediği sürece ton farkını anlayamaz:) Ama duruş olarak Nars daha kaliteli bir görünüm sunuyor.

Maybelline Nars'tan daha yumuşak bir kalem bu nedenle sürerken hafif bulaşma yapabilir dikkatli sürmek lazım. Sabitlendikten sonra akma,bulaşma,topaklanma yapmıyor. 16 saate kadar kalıcı olduğu iddiası var ama ben en çok 4 saat test edebildim henüz.4 saatte hiçbir bulaşma ,akma yapmadı.

Yapı olarak Nars daha kaliteli ama her ikisi de kalıcılık konusunda başarılı. Nars'ın yokluğunda Maybelline iş görür diyorum:)

Fiyat olarak Nars'a göre çok çok uygun. indirimsiz 18 TL. fiyat etiketi var. Benim gibi indirimde yakalarsanız 9 TL.:)

18 lira bence bu kalemler için gayet iyi bir fiyat.Diğer renkleri de almayı düşünüyorum.Rengi tek başına görelim:)

Şimdi gelelim her iki renge yan yana bakmaya veeee sonuç!


Buyrun iki renk yanyana:)

Sizce hangisi Nars?

İki kalemi de çok beğendim ve severek kullanıyorum. Nars gerçekten çok özel bir renk yapmış,çok çok beğendim , yapısıyla ve kaliteli duruşuyla fiyatına rağmen bittikçe alacağım bir kalem.

Maybelline uygun fiyatlı alternatif olarak çok iyi bir seçenek.Her ikisini de kullanmaya devam edeceğim:)

Siz hangi kalemi tercih edersiniz?

seregonsworld@gmail.com

ÇEKİLİŞİME KATILMAK İÇİN tık tık

2 yorum:

  1. Zevkli insanın hali başka efendim :) Geçenlerde maybeline kalemin bu tonlarını bulamayıp siyahı aldım fuşyaya inat :D Ben kalemlerde 50tl üzerine fena acıyorum o yüzden bunu alayım en iyisi Nars kadar güzel görünüyor ama kalemtraşı olmasına bittim Nars kalemin :)

    YanıtlaSil
  2. :) Şımardım :) Bu tonları çok sevdim Eda'cım,sana da çok yakışacaktır.Mutlaka denemelisin:) Öpüyorum...

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...